Безхарактерна България загуби от Словения, аут сме от Евроволей 2019

• евроволей 2019-
  • българия-
  • отпадане-
  • словения е на 1/4-финал

Осминафиналната среща между домакините от Словения и българския отбор, приключи с неприятна загуба за нас

Безхарактерна България загуби от Словения, аут сме от Евроволей 2019 - 1
Източник: БГНЕС

Много немощна и безхарактерна България отпадна на осминафиналите на европейската първенство по волейбол след загуба от Словения с 3:1 гейма.

Националните ни тръгнаха стабилно и спечелиха първия гейм с 27:25.

В следващите три гейма обаче момчетата на Силвано Пранди бяха неузнаваеми и направиха купища грешки, които ни костваха мача и респективно отпадането от европейското в тази осминафинална фаза. Словенците спечелиха три последователни гейма, както следва на 17, 16 и отново на 17 точки в последния четвърти гейм.

На 1/4-финалите словенците ще се изправят в Любляна срещу шампиона от 2017 година Русия, който по-рано днес очаквано разгроми отбора на Гърция с 3:0 - 25:16, 25:15, 25:16 в отделните геймове.