Невероятно зрелище със седем гола и Интер отцеля

• серия а-
  • сасуоло

Две дузпи спасиха тима на Антонио Конте за 4:3 срещу Сасуоло

Невероятно зрелище със седем гола и Интер отцеля - 1

Отборът на Интер си тръгна с трите точки при гостуването си на Сасуоло в невероятно зрелище. Така "нерадзурите" освен, че оцеляха днес, продължават да дишат във врата на Ювентус и са само на точка зад шампионите.

Срещата от 8-ия кръг на Серия не предвещаваше нищо опасно за тима на Антонио Конте през първото полувреме. Играчите от Милано натрупаха солиден аванс преди почивката, като се оттеглиха в съблекалните при резултат 3:1 в своя полза. Лаутаро Мартинес с хубав пробив и удар откри резултата още във втората минута, но Доменико Берарди изравни в 16-ата.

Мартинес вкара още един гол, но той бе отменен заради фаул в атака. Все пак Ромелу Лукаку даде аванс на гостите с хубав удар по земя в 38-ата минута, а отново той в 45-ата реализира дузпа.

В 71-ата минута всичко изглеждаше предрешено. Интер получи правото да изпълни втора дузпа, която този път бе реализирана от Лаутаро Мартинес - 4:1 за "нерадзурите".

Домакините обаче не се предадоха. В 74-ата Филип Джурич получи пас в наказателното поле и веднага стреля - 2:4. След само 8 минути положението стана много тежко за Интер. Джереми Бога направи отличен пробив и с хубав завършващ удар направи резултата 3:4.

Домакините натиснаха и бяха много близо до изравняване, но все пак отбраната и вратаря на Интер се справиха и задържаха крехкия си аванс.