• лион-
  • шампионска лига

Руснаците са фаворити за излизане от групата

Зенит победи и изпревари Лион - 1

Зенит (Санкт Петербург) спечели с 2:0 домакинството си на Олимпик Лион в мач от Група G в Шампионската лига, пише dsport.bg. В Русия, попаденията за домакините бяха дело на Дзюба и Оздоев.

Мачът стартира равностойно като домакините имаха съвсем лек превес. Въпреки това французите имаха първи шанс за гол. Бертранд Траоре се опита да преодолее вратаря Михаил Кержаков, но ударът му бе спасен. Зенит отговори на удара в 36-ата минута, когато Сардар Азмун стреля в гредата.

Домакините откриха резултата в 42-ата минута. Дъглас Сантос центрира от корнер и Артьом Дзюба се извиси над всички. Той стреля с глава, топката се удари в земята и влетя неспасяемо във вратата на гостите.

През втората част Лион се опита да изравни, но Муса Дембеле изпусна страхотен шанс в 57-ата минута. Ударът му мина над напречната греда.

Зенит реши нещата в 84-ата минута. Тогава Магомед Оздоев получи на границата на наказателното и стреля много умело, предолявайки Антони Лопес за 2:0.

Успехът означава, че Зенит излиза на второ място в класирането със 7 точки. Толкова има и Лион, но заради хикса във Франция (1:1) между двата тима в началото на кампанията през септември, руснаците са в по-добра изходна ситуация. Още повече, че те ще играят в последния мач с Бенфика, който почти няма шанс дори за третото място. Лион пък ще приеме лидера в групата РБ Лайпциг.