Навършват се 21 години най-голямата загуба в историята на ЦСКА

• цска-
  • литекс-
Навършват се 21 години най-голямата загуба в историята на ЦСКА - 1
Снимка: fccska.com

Днес се навършват 21 години от най-голямата загуба в историята на гранда на българския футбол ЦСКА. На 29 ноемрври 1998 година "червените" гостуват на Литекс и търпят невиждан разгром с 0:8.

Попаденията във вратата на Ивайло Иванов бележат Росен Кирилов, Димчо Беляков (3), Стефан Юруков, Стойчо Стоилов (2) и Драголюб Симонович.

Петте гола, които отборът на Димитър Пенев получава през първите 45 минути, също са антирекорд в историята на армейския клуб. Никога преди и след това ЦСКА не е инкасирал пет попадения за едно полувреме.

И до днес за мача в Ловеч се носят легенди, а веднага след погрома разярени фенове на "червените" вадят вратите от терена на стадион "Българския армия".