Карадайъ и Ботев поднесоха изненадата за Купата

• витоша бистрица-
  • купа на българия

Витоша с нов резил през този сезон

Карадайъ и Ботев поднесоха изненадата за Купата - 1

Втородивизионният Ботев (Гълъбово) взе скалпа на елитния Витоша (Бистрица) с 2:1 в заплетен двубой от турнира за Купата на България, пише sportal. В герой за тима от Гълъбово се превърна юношата на Левски Ерай Карадайъ, който вкара и двата гола в мрежата на Кристиян Кацарев. Първото полувреме предложи позиционна игра и логично не донесе голове на зрителите. Веднага след почивката Атанас Кабов откри резултата за гостите от Бистрица. "Тигрите" обаче не успяха да запазят преднината си, а напротив. Десетина минути преди края Карадайъ изравни, а в последните секунди на редовното време нападателят матира отбора на Енгибар Енгибаров с второ попадение. Така играчите от Гълъбово вече са сред последните осем в надпреварата.

Ботев (Гълъбово) - Витоша (Бистрица) 2:1 (0:0)

0:1 Атанас Кабов (46)
1:1 Ерай Карадайъ (80)
2:1 Ерай Карадайъ (90)