• 2:0

''Белите'' играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко

Славия се справи лесно с Ботев (Враца) - 1
Снимка: БГНЕС/АРХИВ

Отборът на Славия победи този на Ботев Враца с 2:0 във Враца в двубой от 19-я кръг на efbet Лига. Янис Карабельов откри резултата за столичани в 17-ата минута. През втората част, в 49-ата минута играчът на ''белите'' Христо Попадийн получи втори жълт картон за грубо нарушение и остави своите с човек по-малко. В добавеното време на срещата - Емил Стоев вкара втори гол за славистите и така подпечатата победата им с 2:0.

С победата си, Славия изпревари Черно море и вече заема 5-то място в efbet Лига с актив от 29 спечелени точки в 19 изиграни мача. От своя страна, Ботев Враца заема предпоследното 13-то място в класирането, като точковият им е актив е едва 13.

В последния кръг преди паузата в efbet Лига - Ботев Враца гостува на Етър на ''Ивайло'', а Славия приема в София шампионът и настоящ лидер в първенството - Лудогорец.