• 2:1

Отборът на Хофенхайм осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу дортмундци

Борусия Дортмунд с нова фрапираща издънка - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

В първи двубой от 17-ия кръг на немската Бундеслига отборът на Хофенхайм направи пълен обрат срещу този на Борусия Дортмунд от 0:1 до 2:1, с което спечели срещата помежду им.

Тимът от Дортмунд откри резултата през първото полувреме с гол на Марио Гьотце, но Адамян и в края на двубоя Крамарич извоюваха успеха за Хофенхайм. Победният гол дойде и след консултация с ВАР.

Домакините започнаха добре двубоя и в началото създадоха няколко опасности пред Бюрки. Въпреки това в 17-ата минута Марио Гьотце получи пас от Хакими и откри резултата в полза на Дортмунд. Четири минути по-късно Санчо преодоля съперников играч, но след изстрела му топката не намери целта.

В 26-ата минута с отличен пряк свободен удар Сков (Хофенхайм) нацели напречната греда на Бюрки.

През втората част домакините осъществиха обрата. Първо в 80-ата минута Адамян възстанови равенството, а в 87-ата минута Крамарич оформи и крайното - 2:1.

След този успех Хофенхайм се позиционира на 6-ото място с 27 точки, а Борусия е на 4-ото място с 30 спечелени точки.