• 4:1

Лионел Меси отбеляза поредния си гол с екипа на Барса

Барселона не срещна трудности с Алавес - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Барселона победи Алавес без особени затруднения в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 4:1.

Точни за каталунците бяха четирима различни голмайстори - Гризман, Видал, Меси и Суарес.

Освен това - след разглеждане на две от ситуациите с ВАР, бяха отменени още две попадения за победителите.

С победата си, Барселона финишира 2019-а година на 1-во място в Ла Лига с 39 точки.

Алавес остава едва на 14-а позиция във временното класиране.

Старт на головото шоу даде Антоан Гризман, който се разписа след 14 минути игра, с премерен изстрел от средна дистанция.

В последната минута на полувремето Видал също записа името си сред голмайсторите, като разстреля съперниковия вратар с диагонален шут, завършвайки поредната силна акция за състава на домакините.

Попадение на Меси бе отменено поради засада. Повторенията показаха, че положението е много "тънко", а аржентинецът е бил с едва няколко сантиметра зад последния в защитата на Депортиво Алавес.

11 минути след паузата Пере Понс получи пас от фланга и засече топката в мрежата на Тер Стеген за 2:1. Това даде надежди на гостите за нещо повече в мача, но тези надежди бяха съкрушени от поредния майсторски гол в кариерата на Лионел Меси, разписал се с точен изстрел от далечна дистанция.

Крайното 4:1 оформи Луис Суарес, който отбеляза от дузпа в 75-ата минута.

Попадение на Гризман също бе отменено, но в тази ситуация бе очевидно, че французинът е в положение на засада.

Така Барселона ще завърши годината на лидерската позиция в класирането, както и да приключат останалите мачове от кръга.