Греда за Реал в последния мач за годината

• атлетик билбао-
  • ла лига

Aтлетик Билбао измъкна точката

Греда за Реал в последния мач за годината - 1

Реал Мадрид и Атлетик Билбао приключиха при 0:0 в мач от 18-тия кръг на испанското първенство. Редица пропуски и цели 3 греди лишиха „кралете” от гол, а в отбрана добрите изяви на Тибо Куртоа запазиха нулевото равенство, след като баските имаха много опасни бързи нападения, съобщава dsport. Това е второ нулево равенство за Реал в рамките на 4 дни, след като преди броени дни Ел Класико също завърши без попадения.

В 12-ата минута Реал Мадрид изтърва първия си шанс, когато Винисиус Жуниор излезе сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Унай Симон.

В 20-ата Тони Крос направи страхотен дрибъл и стреля, но нацели напречната греда. В ответната атака Атлетик Билбао най-после стигна до опасност, след като Иняки Уилямс се освободи от защитник в бяло и стреля, но Куртоа изби в корнер.

В 32-ата минута Карим Бензема се възползва от груба грешка в защитата на баските, премина Симон и стреля от малък ъгъл, но от голлинията бранителят Нунес изби.

В 43-ата Кенан Кодро вкара за баските или поне си мислеше, че го е сторил, преди ВАР да сигнализира за тънка засада при паса към него.

В 59-ата минута Начо Фернандес уцели напречната греда, след като хубаво се извиси при ъглов удар и стреля с глава.

Последва натиск на „лос бланкос”, но до ново чисто положение феновете трябваше да чакат до 86-ата минута, когато Лука Йович нацели левия страничен стълб след изстрел с глава.

В класирането Реал Мадрид има 37 и изостава с 2 точки от Барселона, а Атлетик е 7-ми с 28. Следващият кръг в Ла Лига започва на 3-и януари.