Подигравката с Милан продължава - 0:5 в Бергамо

• серия а-
  • разгром

Най-тежката загуба за тима от 1998 г.

Подигравката с Милан продължава - 0:5 в Бергамо - 1

Аталанта разгроми Милан с 5:0 в мач от 17-ия кръг на Серия "А", игран на "Атлети Адзури д'Италия", съобщава gol.bg.

Триото за отбора от Бергамо в предни позиции – Йосип Иличич, Марио Пашалич и Алехсандро Гомес, се развихри и съсипа клетия си съперник. Първият наниза два гола във вратата на Джанлуиджи Донарума и даде една асистенция. Останалите двама се отличиха с по едно попадение и голово подаване.

Крайното 5:0 оформи резервата Луис Муриел 5 минути преди последния съдийски сигнал. Така Милан допусна най-тежката си загуба от 1998 г. (от Рома) и остава на 10-то място с 21 точки. Аталанта се изкачи на 5-та позиция с 31 т. и само един отбор има повече голове от "адзурите" в топ 5 на европейските първенства – Манчестър Сити.

Домакините отново бяха без контузения си голмайстор Дуван Сапата. В предни позиции започнаха Йосип Иличич и Алехандро Гомес, а Луис Муриел седна на пейката. За Милан с наказания бяха Тео Ернандес и Лукас Пакета, Кшищоф Пьонтен остана резерва.

Атаката поведе младият Рафаел Лео, крайни защитници бяха Матео Мусакио и Рикардо Родригес. Стефано Пиоли заложи в средата на терена на Джакомо Бонавентура и Франк Кесие, които са продукти на академията на отбора от Бергамо.

Мачът започна шеметно за Аталанта и още във 2-ата минута на Джанлуиджи Донарума му се наложи да показва класа. Йосип Иличич получи пас по земя на границата на наказателното поле и стреля силно към десния ъгъл. Вратарят на гостите обаче плонжира и изби. Малко по-късно Алехандро Гомес пусна опасен пас, който беше избит в последния момент.

Под бурните песни на най-запалените си тифози си, които бяха разположени точно зад Донарума, Аталанта продължи да натиска и голът не закъсня. В 10-ата минута Гомес направи за смях Андреа Конти и завърши чудесния си индивидуален рейд от малък ъгъл. Вратарят на "росонерите" се разтегна, но нямаше какво да направи – 1:0!

Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и след четвърт час игра Марио Пашалич стигна до избита топка, шутира от средно разстояние, но този път гредата спаси Милан. "Червено-черните" създадоха първата си опасност в 18-ата минута, когато Матео Мусакио засече с глава, но в аут.

Постепенно гостите взеха превес и след почти половин час игра Рикардо Родригес отправи истински снаряд, който не попадна в целта. В 40-ата минута Аталанта можеше да удвои преднината си след свиреп удар на Иличич, който Донарума изби.

След почивката Милан се хвърли в предни позиции в опит да изравни, но вместо това се пропука в защита и в рамките на 60 секунди допусна нови два гола във вратата си. След час игра Пашалич получи подаване от Робин Госенс и с изстрел в далечния ъгъл покачи на 2:0! В следващата атака удар на Франк Кесие беше блокиран, след което последва светкавична контра за Аталанта.

Пашалич намери Иличич, който навлезе в наказателното поле, справи се със защитник и матира Донамура за 3:0! Резилът за Милан стана пълен в 72-ата минута. Иличич получи късо подаване от фаул, никой не го посрещна и с шут в десния ъгъл на вратата покачи на 4:0 за Аталанта!

В 81-ата минута домакините пропуснаха да стигнат до пето попадение. Донарума изби удар на Тимоти Кастане, а след това топката беше изчистена от голлинията. 180 секунди по-късно обаче Луис Муриел беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка за крайното 5:0!

Така подигравката, която хората, управляващи Милан си правят с клуба продължава с пълна сила. А никак не е изненада, че посредственият наставник Стефано Пиоли води "росонерите" към пълен крах.

Аталанта – Милан 5:0

Голмайстори: 1:0 Гомес (10), 2:0 Пашалич (61), 4:0 Иличич (63, 72), 5:0 Муриел (84)

Аталанта: Голини, Толой, Джимсити, Паломино, Кастане, Де Роон, Малиновски, Госенс (88-Хатебур), Иличич (80-Муриел), Пашалич, Гомес (89-Фройлер)
Треньор: Джан Пиеро Гасперини

Милан: Донарума, Конти, Мусакио, Романьоли, Родригес (46-Калабрия), Кесие, Бенасер, Бонавентура (61-Пьонтек), Чалханоглу, Леао, Сусо (85-Кастийехо)
Треньор: Стефано Пиоли

Бергамо, ст.: "Атлети Адзури д'Италия"
Съдия: Федерико Ла Пеня
Жълти картони: Кастане, Де Роон (Аталанта); Мусакио, Сусо, Романьоли, Кесие (Милан)