Севиля и Атлетик Билбао не успяха да се победят

• 1:1

''Баските'' спечелиха ценна точка на ''Рамон Санчес Писхуан''

Севиля и Атлетик Билбао не успяха да се победят - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборите на Севиля и Атлетик Билбао поделиха точките в интересен мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига, завършвайки при краен резултат 1:1.

Тимът на Атлетик Билбао откри резултата след четвърт час игра. Тогава Иниго Мартинес прати топката за Капа, който отдясно овладя и с фалцов удар с външната част на крака си матира Томаш Вацлик и откри на „Рамон Санчес Писхуан”.

Полека-лека в хода на първата част Севиля засили натиска си, но удари на отбора бяха отразени от Унай Симон.

Втората част стартира добре за Севиля, а удар на Мунир Ел Хадади бе избит току пред голлинията, след като Симон вече бе преодолян. Миг по-късно пък Кенан Кодро бе видян с пас по земя от Иняки Уилиямс, след което вкара гол, но той бе отменен, тъй като бе в засада. След час игра пък Унай Нунес си вкара автогол, засичайки топката след центриране отдясно на андалусийците и резултатът бе изравнен.

В 67-ата минута пък чудесен удар на Дани Гарсия бе отразен от Вацлик, а в 88-ата минута пък Диего Карлос стреля с удар извън наказателното поле, но топката профуча встрани от баската врата. Така Билбао в трети пореден мач не може да победи, но пък спечели нещо за първи път от последните шест визити на отбора, а също така и вкара гол, след като не го е правил в пет поредни мача в Андалусия. Атлетик заема седмото място и е с 29 точки, а Севиля остана трети с 35 пункта.