• арсенал-
  • висша лига-
  • микел артета-
  • борнемут

"Топчиите" имаха доста трудни мигове на "Виталити Стейдиъм", където бяха изоставащи след гола на Дан Гослинг в 35-ата

Арсенал стигна до равенство с Борнемут - 1

Микел Артета започна с равенство кариерата си като мениджър на Арсенал. Испанецът дебютира на скамейката при ремито 1:1 срещу Борнемут. "Топчиите" имаха доста трудни мигове на "Виталити Стейдиъм", където бяха изоставащи след гола на Дан Гослинг в 35-ата. В средата на втората част капитанът на гостите Пиер-Емерик Обамеянг спаси точката за своя тим. Лондончани остават на 11-то място във временното класиране с 24 пункта.

Арсенал стартира тази среща в една доста нетрадиционна защитна формация. Това можеше да се бъде проблем още в 6-ата минута, когато опасен изстрел на Райън Фрейзър беше добре пласиран от Лено.

Въпреки това, момчетата на Артета бяха тези, които се задържат далеч по-дълго в половината на съперника. Борнемут обаче успя промени развоя на събитията в мача. Крайните бекове на гостите оставиха прекалено голям аванс за съперника, започнал да атакува масирано именно през тези зони.

Така се стигна и до тежката за тях 35-та минута. Букайо Сака сбърка при изнасянето на топката. Стейси дублира отлично свой колега от "черешките" и отправи остро подаване на първа греда, където Дан Гослинг отблизо нямаше проблеми да направи 1:0.

След подновяването на играта Борнемут изглеждаше, че държи уверено своята преднина. Паритетът обаче бе възстановен в 63-ата. Арсенал сътвори бърза контраатака, която премина през всички офанзивни играчи на лондончани. Последва нещо средно между удар и пас на Нелсън от границата на наказателното поле, който бе продължен в мрежата от страна на капитана Пиер-Емерик Обамеянг.

Попадението вдъхна увереност на "артилеристите", които на свой ред създадоха още две добри положения. Всички те обаче така и не завършиха с опасен изстрел към Рамсдейл.

В 80-ата минута "Виталити Стейдиъм" празнуваше ново попадение на своите любимци. Хари Уилсън намери хитро Калъм Уилсън, но голът на английския национал беше правилно отменен поради засада.

До края играта бе двуостра, като и двете селекции се впуснаха в търсене на победата. В крайна сметка мачът завърши при равенство, оставяща "черешки" и "топчии" в долната част на таблицата.

В следващия кръг на Арсенал предстои градско дерби с Челси. Борнемут пък ще гостува на Брайтън.