• реал мадрид-
  • панатинайкос

Ето всички резултати от мачовете от Евролигата в четвъртък вечерта

Реал Мадрид остана начело в Евролигата след бой над Панатинайкос - 1

Реал Мадрид победи с 87:75 (22:18, 22:16, 22:24, 21:17) Панатинайкос като гост в баскетболната Евролига за мъже. По този начин испанският колос остана начело във временното класиране и продължава да дели първата позиция с турския Анадолу Ефес Истанбул.

Гостите от Испания направиха много силен край на първата четвъртина в зала "ОАКА" и преди полувремето вече имаха двуцифрена преднина. Реал я запази до края на срещата, а ПАО не се доближи на по-малко от осем точки и загуби срещата. Това остави гърците на шесто място в класирането с четири победи зад лидера Реал Мадрид.

Антъни Рандолф бе най-резултатен за испанците с 22 точки при 5/11 в стрелбата от далечно разстояние, докато Уолтър Таварес завърши с дабъл-дабъл при 14 точки и 14 борби. Ник Калатес вкара 19 точки за Панатинайкос и записа седем асистенции.

Анадолу Ефес надви с 99:79 (23:19, 25:22, 32:17, 19:21) Макаби Тел Авив в "Синан Ердем" и остана равен с Реал Мадрид на върха. Двата отбора имат по 13 победи и три загуби след 16 кръга в редовния сезон. Анадолу Ефес направи серии от 10:0 във втората четвъртина и 12:0 в третата, за да се отдели на около 20 точки от израелците в заключителните секунди. Василие Мичич вкара 23 точки за победителите и записа пет асистенции, Родриге Бобоа добави 22 точки и отне четири топки, а Крунослав Симон добави 19 пункта. Джейк Коен вкара 15 точки за Макаби, който е четвърти в класирането с две победи зад лидерите.