Жалко! Григор Димитров допусна загуба от Гофен

• класиране-
  • българия-
  • двойки-
  • atp cup

Българският тенисист позволи обрат (6:4, 2:6, 2:6) и срещата на двойки се оказва решаваща

Жалко! Григор Димитров допусна загуба от Гофен - 1

Григор Димитров загуби от Давид Гофен в изключително оспорван мач на ATP Cup в Сидни, отстъпвайки с 1:2 сета (6:4, 2:6, 2:6). Григор спечели първия сет с 6:4, след което първата ракета на Белгия стигна до 6:2 във втория. Резултатът се повтори и в третия сет и Димитров преклони глава пред 11-ия в световната ранглиста. Това означава, че крайният победител от двубоя ще бъде излъчен от срещата на двойки.

Припомняме, че в първата среща от спора между България и Белгия Димитър Кузманов постигна сладка победа над Стив Дарси. Мико надви опитния белгиец с 6:0, 6:3 и даде преднина на страната ни.

При успех и на Григор над Гофен, България ще завърши на първото място в Група "C" и ще се класира на четвъртфиналите. Там Григор и компания ще имат доста трудна задача срещу домакина Австралия.