''Вълците'' и ''лисиците'' не излъчиха победител в битката помежду им

• 0:0

Отборът на Лестър завърши мача с 10 човека

''Вълците'' и ''лисиците'' не излъчиха победител в битката помежду им - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборите на Уулвърхемптън и Лестър Сити не се победиха в първи двубой от тазседмичната програма на 26-тия кръг на Висшата лига, завършвайки при резултат 0:0. Въпреки многото битка и опити за гол и от двата отбора, в крайна сметка до попадение не се стигна. В 76-та полузащитникът на гостите Хамза Чаодри си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Най-дискусионната ситуация в една иначе скучна първа част дойде буквално в последната минута на полувремето. След изпълнение на корнер за Уулвърхемптън Джони Ото Кастро центрира и намери Уили Боли на задната греда, който прати топката във вратата на Каспер Шмайхел за 1:0. След преразглеждане с ВАР обаче - попадението беше отменено поради изключителна минимална засада на Кастро при разиграването до ъгловото флагче.

Втората част също вървеше без твърде много възможности до около 15 минути преди края. Хамза Чаодри извърши глупаво нарушение, което не остави никакъв избор на главния съдия освен да му покаже втори жълт картон и респективен на това - червен.

След този момент "вълците" натиснаха силно, но така и не намериха попадението. Големи пропуски направи Раул Хименес на два пъти, а Адама Траоре накара Шмайхел да се намеси буквално в последните секунди на срещата.

По този начин Лестър запази третото си място в класирането, пропускайки да прескочи Манчестър Сити, който е втори с 51 точки, докато "лисиците" събраха 50 пункта от 26 мача. Уулвърхемптън, от своя страна, остана 7-ми с 36 пункта.