Спартак Варна с поредна загуба във Втора лига

• лудогорец 2-
  • втора лига

"Соколите" отстъпиха на Лудогорец II с 0:1

Спартак Варна с поредна загуба във Втора лига - 1

Лудогорец II победи Спартак с 1:0 в мач от XXI кръг в Първа лига на стадион "Гнездо на орли" в Разград. Така варненци продължиха черната си серия от 11 поредни мача без победа – един равен и 10 загуби, с голова разлика 1:24.

За последно спартаклии спечелиха във Втора лига на 21 септември 2019 година с 1:0 срещу Монтана в Балчик.

Варненци, които бяха подкрепяни от над 60 свои привърженици, играха добре през първото полувреме, когато се бранеха спокойно и организирано. Заради болки в 18-ата минута Христо Иванов напусна принудително терена и бе сменен от Исуф.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и в 65-ата минута откриха резултата. След центриране Димитър Митков насочи топката в мрежата за 1:0. Любопитно е, че Митков започва с футбола в детския тим на Спартак, а по-късно преминава в школата на Лудогорец.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Кристиан Върбанов Джеричио Валантайн, Лионел Самба, Христо Иванов (18 - Архан Исуф), Мартин Ачков, Мирослав Георгиев, Рангел Абушев, Венцислав Гурков, Стефан Иванов, Янаки Смирнов