Голов трилър между Валенсия и Аталанта и историческо класиране на италианците

• осминафинал-
  • коронавирус-
  • торес

Италианците спечелиха с 4:3 и стигнаха до четвъртфиналите

Голов трилър между Валенсия и Аталанта и историческо класиране на италианците - 1

Валенсия загуби от Аталанта с 3:4 в реванш от осминафиналите на Шампионската лига, а головото зрелище се състоя пред празните трибуни на „Местая“ заради епидемията от коронавирус. Въпреки това, хиляди се събраха пред стадиона, за да приветстват "прилепите" и да ги подкрепят. Берагамаските бяха спечелили с 4:1 първата среща в Милано и с общ резултат 8:4 се класираха за четвъртфиналите, постигайки един от най-големите успехи в своята история.

Гостите поведоха рано с гол на Йосип Иличич (3-дузпа), който бе фаулиран от Диакаби за отсъдения наказателен удар. Кевин Гамейро (21) изравни след две поредни грешки в защитата на италианския тим. В края на полувремето обаче Йосип Иличич (43-дузпа) отново изведе Аталанта напред, а съдията посочи бялата точка заради игра с ръка на Диакаби.

След почивката Кевин Гамейро (51) отново изравни след удар с глава, а Феран Торес (67) направи обрата пълен с прехвърлящ удар при контраатака на „прилепите“. Радостта им обаче не трая дълго, тъй като Йосип Иличич (71) оформи своя хеттрик и изравни за 3:3. Това обаче не беше всичко от този спектакъл, тъй като словенецът Иличич (82) реализира и четвърти гол, фиксирайки крайното 3:4.