• кагава-
  • робин ван перси
Юнайтед разгроми Уигън с 4:0, дебютанти бележат - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Манчестър Юнайтед постигна най-изразителната си победа от началото на сезона, разгромявайки с 4:0 Уигън на своя "Олд Трафорд".

Всичките попадения в този двубой паднаха след почивката, а трите точки изкачиха вицешампионите до второто място във временното класиране на Премиър лийг.

Страхотен дебют за "червенините дяволи" направи Александер Бютнер, който асистира за втория гол и сам реализира третия (68'). Иначе Пол Скоулс откри резултата в 51-ата минута, а Хавиер Ернандес удвои в 63-ата. Крайното 4:0 оформи младият Ник Пауъл, който също дебютира в Премиър лийг, осем минути преди края.

Интересен бе стартовият състав, с който "червените дяволи" излязоха днес. Левият бек Александер Бютнер дебютира за Манчестър Юнайтед, докато новите попълнения Шинджи Кагава и Робин ван Перси, които имаха проблеми с травми, останаха на резервната скамейка за началото на двубоя срещу Уигън. В тяхно отсъствие на върха на атаката на "червените дяволи" започнаха Дани Уелбек и Хавиер Ернандес. На вратата Андерс Линдегард бе предпочетен пред Давид де Хеа.

Въпреки алтернативните промени, Юнайтед показа много футбол и заслужено се поздрави с крайната победа, записвайки трети пореден успех в Премиър лийг, с което се изкачи на второ място във временното класиране с девет точки - една по-малко от лидера Челси.