Победната серия на Атлетико в ЛЕ продължава, Лион и Фенерите също бият

• резултати

Вижте всички резултати от втория кръг на груповата фаза на турнира

Победната серия на Атлетико в ЛЕ продължава, Лион и Фенерите също бият - 1
Снимка: Фалкао (Атл М), ЕПА/БГНЕС

Тази вечер се изиграха вторите мачове от груповата фаза в турнира Лига Европа. Футболните страсти отново горяха в многобройни градове на Стария континент. Феновете пък отново се насладиха на качествен футбол от добри отбори.

Шампионът Атлетико Мадрид трябваше да чака до 93-ата минута, за да пречупи Виктория (Пилзен) с 1:0 и да продължи феноменалната си серия от победи в Лига Европа. Тимът на Диего Симеоне вече има 15 поредни успеха в турнира след гола на Кристиан Родригес в добавеното време. За последно Атлетико отстъпи през миналия сезон с 0:2 на Удинезе още в груповата фаза, но след това стигна до финала и прегази Атлетик Билбао с 3:0.

Мадридчани надиграха съперника си, но създадоха малко голови положения. Решението на Диего Симеоне да даде почивка на почти всички титулярни футболисти бе напълно оправдано предвид предстоящия тежък мач с Малага в Примера дивисион.

Френският Олимпик Марсилия попиля надеждите на кипълския АЕЛ (Лимасол), разгромявайки го с 5:1 у дома в мач от група С на Лига Европа.
Гостите изненадващо откриха чрез Оуон в 22-ата минута, но отговорът на домакините беше зашеметяващ.

В герой за Марсилия се превърна дебютантът Лукас Мендес, който отбеляза попадението за 2:1, а преди това асистира на Род Фани за изравнителния гол.
Унижението за гостите от Кипър настъпи в последните 14 минути. Лоик Реми се разписа на два пъти в 76-ата и втората минута на продължението, а преди него и Андре-Пиер Жиняк се беше отчел с гол.

В другия мач от групата Фенербахче се наложи като гост с 4:2 над Борусия (Мьонхенгладбах).
Това беше първи успех за "фенерите" на германска земя, след като в предишните си 4 гостувания тимът от Истанбул си тръгваше с празни ръце.