• "уайт харт лейн"-
  • мата
Челси наказа Тотнъм в головата драма на "Уайт Харт Лейн" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Челси надигра с 4:2 Тотнъм в зрелищното лондонско дерби от 8-ия кръг на Премиър лийг, играно на "Уайт Харт Лейн".

"Сините" нямаха победа на стадиона на "шпорите" в последните шест години, а домакините бяха в серия от четири поредни победи в първенството преди днешния двубой.

Мачът започна отлично за възпитаниците на Роберто ди Матео, като в 17-ата минута Гари Кейхил откри резултата със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Тимът, воден от бившия наставник на Челси Андре-Вилаш-Боаш играха много слабо през първата част, но излязоха пределно мотивирани след почивката и стигнаха до пълен обрат само за девет минути с попадения на Галас и Дефоу.

Това обаче се оказа недостатъчно, тъй като испанският национал Хуан Мата не бе казал последната си дума.

Халфът реализира две попадения за три минути (66' и 69') и асистира за последния гол, с който Даниел Стъридж оформи крайното 4:2 в полза на "сините" в добавеното време.

След този успех Челси събра 22 точки и поведе със седем пред двата манчестърски отбора, докато Тотнъм остава с 14 т и е 5и във временното класиране.