Байерн разгроми Лил с 6:1 на "Алианц Арена"

• разгроми-
  • 6:1
Байерн разгроми Лил с 6:1 на "Алианц Арена" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Байерн Мюнхен разгроми Лил с 6:1 в среща от група F на Шампионската лига, който се игра пред 68 000 зрители на стадион "Алианц Арена".

Германската машина премаза френските "песове" само в рамките на едно полувреме и записа рекорден брой попадения за 45 минути, повеждайки с 5:0 до 33-ата минута.

Домакините откриха резултата още в самото начало на двубоя, след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Бастиан Швайнщайгер (5'). Ариен Робен също се разписа от фаул (23'), а хеттрик за баварците само в рамките на 15 минути заби Клаудио Писаро (18', 28', 33').

През втората част домакините значително намалиха темпото и дори позволиха на съперника си да върне един гол. Това стана в 57-ата минута чрез Саломон Калу, който реализира фантастичен гол, след мощен шут с левия крак от дистанция, при който кълбото влетя точно под гредата на Мануел Нойер за 5:1.

В 66-ата минута обаче влезлият като резерва Тони Кроос оформи крайното 6:1 с прецизен удар от границата на наказателното поле.

След победата си Байерн събра 9 точки и се изравни на върха с Валенсия, който има същия точков актив след победа над БАТЕ с 4:2 в другия мач от групата.