• кике-
  • васкес

"Белите" спечелиха с 3:1

Реал Мадрид срази Ейбар и се изравни с Атлетико на върха в Ла Лига - 1

Шампионът Реал (Мадрид) спечели с 3:1 при гостуването си на Ейбар в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига и се изравни по точки с градския съперник Атлетико на върха.

Играчите на Зинедин Зидан вкараха два бързи гола до 13-ата минута, дело на Карим Бензема (6) след пас на Родриго и Лука Модрич (13). Хърватинът се разписа след асистенция на Бензема. Ейбар намали чрез Гарсия Кике (28), който получи подаване от Кевин Родригес и реализира страхотен гол с удар от границата на наказателното поле. В 36-ата минута Бензема вкара топката в мрежата, но голът му не бе зачетен заради засада.

През второто полувреме Реал имаше добра възможност да си върне преднината от 2 гола, но сръбският вратар Марко Дмитрович отрази с крак удар на Родриго.

В 82-ата минута имаше спорна ситуация, при която останаха съмнения, че Серхио Рамос игра с ръка в наказателното поле. Реферът не отсъди дузпа и реши да прегледа ситуацията с VAR системата, след което не промени мнението си.

В добавеното време Ейбар бе близо до изравняването. Педро Бигас се включи добре, овладя топката, шутира към вратата, но ударът му бе блокиран от Серхио Рамос. Малко след това Лукас Васкес (90+2) оформи крайния резултат.

След тази победа Реал се изравни с Атлетико на върха в класирането с по 29 точки, но „дюшекчиите“ имат по-добра голова разлика и са с два мача по-малко. Ейбар е 14-и с 15 точки.