• английска висша лига

Късен гол на Сучек донесе успеха на ''чуковете''

Уест Хем излъга Евертън на ''Гудисън парк'' - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Уест Хем постигна първата победа за 2021 година във Висшата лига, след като спечели с минималното 1:0 при гостуването си на Евертън от 17-ия кръг на английския елит. Единственото попадение в мача отбеляза Томаш Сучек в 86-ата минута.

Преди началото на мача имаше минута на аплодисменти в памет на починалите през 2020 г. бивши играчи и служители на "карамелите". В 6-ата Крейг Доусън направи опасно изчистване след пас на Сигурдсон в наказателното му поле, но Рандолф успя да улови топката.

Минута по-късно Боуен стреля с глава, но много неточно. Малко след това Том Дейвис пробва шут, който не намери целта. В 31-ата Аарън Кресуел нанесе удар, който мина покрай вратата. В 45-ата Бернард отправи опасно воле от границата на наказателното поле, а Рандолф показа добър рефлекс и изби топката в корнер.

В 49-ата минута Калвърт-Люин падна в наказателното поле с надеждата за дузпа, но съдията не му обърна внимание.

В 61-ата Кресуел стреля от фаул, а Джордан Пикфорд се намеси за първи път в мача. При последвалия корнер Пабло Форналс също нанесе точен удар, който обаче не затрудни вратаря. Последваха пропуски на Шеймъс Коулман, Форналс и Микейл Антонио.

Както изглеждаше, че мачът ще завърши при нулево реми, дойде 86-ата минута. Тогава Сучек шутира, Пикфорд изби топката, а Кресуел с мощен удар от границата на наказателното поле отново я прати при Сучек, който вкара победния гол за "чуковете".

Така Евертън пропусна шанса да се изкачи до второто място в класирането, оставайки с актив от 29 точки след 16 мача. Уест Хем, от своя страна, е 10-ти с 26 пункта.