Шок за Байерн Мюнхен! Борусия Мьонхенгладбах обърна баварците от 0:2 до 3:2

• хофман-
  • нойхаус

Немският шампион загуби за първи път от 27 септември насам

Шок за Байерн Мюнхен! Борусия Мьонхенгладбах обърна баварците от 0:2 до 3:2 - 1

Борусия Мьонхенгладбах обърна Байерн Мюнхен от 0:2 до 3:2 и нанесе второ поражение на „баварците“ от началото на сезона. Въпреки надмощието си с владеене на топката гостите си тръгнаха без точка, а домакините триумфираха.

Това бе първа победа за Мьонхенгладбах след 4 поредни мача без успех в Бундеслигата, докато Байерн загуби за първи път от 27 септември, когато претърпя поражение от Хофенхайм, а след това изигра 20 мача (103 дни), във всички турнири, без да познава вкуса на загубата.

Байерн поведе изключително бързо в резултата с попадения Роберт Левандовски и Леон Горецка. Още в 19-ата минута Флориан Нойхаус игра с ръка, но реферът първоначално даде знак играта да продължи. След преглед на ситуацията от VAR системата обаче съдията посочи бялата точка, а Левандовски отбеляза от 11-те метра.

В 26-ата минута резултатът стана 2:0. Леон Горецка намери топката от границата на наказателното поле и направи безпомощен вратаря на домакините.

„Черно-белите“ обаче успяха да върнат едно попадение след 10 минути игра и започна обратът. Ларс Щиндл подаде към Джонас Хофнам, който я пусна покрай Нойер за 1:2.

До почивката домакините успяха и да изравнят Джонас Хофман се озова сам срещу вратаря и вкара за 2:2. Попадението обаче бе разгледано от VAR системата, тъй като останаха съмнения за засада. Реферът Харм Осмер обаче призна попадението.

Само 4 минути след подновяването на играта Флориан Нойхаус вкара и трети гол. Той получи добре топката и шутира от границата на наказателното поле – 3:2.

До края на мача домакините успяха да се справят с натиска на Байерн и не допуснаха изравняване на резултата.