• рабио-
  • лига европа-
  • оливейра-
  • киеза

Португалците вкараха скъпоценен гол в продълженията и биха шута на "бианконерите"

Изненадата е факт! Порто шокира Ювентус и изхвърли италианците от Шампионска лига - 1

Порто елиминира Ювентус на осминафинала в Шампионската лига след истински трилър на "Алианц Стейдиъм" в Торино. Срещата предложи много емоции, пет гола, продължения, но накрая "драконите" ликуваха, макар да загубиха с 2:3.

В редовното време гостите поведоха чрез Серджо Оливейра от дузпа в 19-ата минута, но Федерико Киеза обърна нещата в полза на италианците с две попадения в 49-ата и 63-ата минута. Междувременно португалците останаха в намален състав след глупав червен картон на Мехди Тареми в 54-ата минута.

Въпреки това те докараха мача до продължения, а там успяха да вкарат втори гол чрез Серджо Оливейра в 115-ата минута. Юве успя да върне интригата в 117-ата минута чрез Адриен Рабио, който вкара трети гол за своя тим, но в крайна сметка този резултат не бе достатъчен за торинци, които отново отпадат твърде рано от турнира.