• мичу-
  • атлетик билбао
Райо Валекано отново победи в Испания - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Райо Валекано продължи страхотната си серия в испанския футболен елит след впечатляваща победа с 2:1 при гостуването на Атлетик Билбао, предаде БГНЕС.

Райо, които са тимът с най-малък бюджет в елитната испанска дивизия, се очакваше да имат проблеми през този сезон след продажбата на Мичу на Суонзи Сити. Отборът обаче продължава да показва отлични игри, атакуващ футбол и непримиримост по време на своите мачове.

Алхасане Бангура и Франческо "Пити" Медина се разписаха за четвъртата поредна победа на своя тим, като първият вкара три минути след началото на втората част, а вторият отбеляза деветия си гол за сезона от дузпа в 65-ата минута. Микел Сан Хосе все пак върна един гол за баските в 77-ата минута, но звездата на Атлетик Фернандо Йоренте изненада неприятно публиката, след като направи фрапантен пропуск малко по-късно в срещата. Галвес от гостите в 89-ата минута получи втори жълт картон и бе изгонен, но и това не помогна на домакините да измъкнат поне точката.