Лийдс и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в класическото дерби (ВИДЕО)

Шансовете за двата тима не бяха твърде много, така че равенството 0:0 изглежда като закономерен резултат

Публикувана: 25 Април, 2021 18:10
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 702

Лийдс и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в класическото дерби на 33-тия кръг на Висшата лига. Шансовете за двата тима не бяха твърде много, така че равенството 0:0 изглежда като закономерен резултат.

В 7-та минута дойде първият шанс в мача. След чудесен извеждащ пас към Маркъс Рашфорд, стрелецът овладя и опит бърз удар, който обаче мина встрани от вратата на Меслие. В 12-та минута Бруно Фернандеш не уцели противниковата врата от удобна позиция.

В 20-та минута домакините имаха претенции за дузпа, след като останаха съмнения за игра с ръка на Люк Шоу в наказателното поле. ВАР обаче отсъди, че не е имало провинение.

Юнайтед се опита да вземе инициативата, а в последните 10 минути на полувремето на два пъти беше близо до попадение след преки свободни удари. В 37-та минута Патрик Бамфорд успя да предотврати гол, избивайки шут на Фернандеш. В 44-та минута Меслие също се намеси на ниво, след като Маркъс Рашфорд стреля мощно към вратарския ъгъл.

На старта на втората част нямаше драстична промяна в игровите действия. В 57-та минута Даниел Джеймс остави кълбото за Бруно Фернандеш, който обаче не уцели вратата на "белите". В 61-та Мейсън Гринууд стреля право в ръцете на Меслие.

В 63-та минута Лийдс контраатакува на скорост, но Елдер Коща не успя да намери вратата на Дийн Хендерсън от удобна позиция. Единадесет минути по-късно последваха два точни удара към вратата на "червените дяволи", но и двата се оказаха лесна плячка за английския страж. До края на мача нови голове не паднаха и така резултатът остана 0:0.