Фиорентина и Ювентус не излъчиха победител (ВИДЕО)

• серия а-
  • фиорентина

Спорът между двете единайсеторки приключи при резултат 1:1

Фиорентина и Ювентус не излъчиха победител (ВИДЕО) - 1

В едно от дербитата на 33-тия кръг в Серия "А", Фиорентина и Ювентус не успяха да излъчат победител.

Спорът между двете единайсеторки приключи при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Душан Влахович, от дузпа, докато за гостите се разписа Алваро Мората.

В средата на първата част Фиорентина имаше възможност за откриване на резултата, но се стигна единствено до изстрел на Пулгар в гредата зад вратата на Шчесни.

Минута по-късно Влахович бе повален в пеналта, но реферът подмина ситуацията.

В 27-ата минута Рабио игра с ръка в наказателното поле на Ювентус, а ситуацията беше разгледана и с ВАР, за да се стигне до дузпа в полза на "виолетовите". Зад топката застана Душан Влахович, който откри резултата.

В първата минута след подновяването на играта, Мората си намери място да стреля и с отличен удар възстанови равенството за 1:1.

До финала на двубоя и домакините имаха две добри възможности, и техните съперници също, но нови голове не бяха отбелязани.

"Бианконерите" се представят неубедително през този сезон в елита, записвайки цели 5 поражения от началото на кампанията.

В същото време, Фиорентина се намира в доста слаба форма през последния месец, регистрирайки само 1 победа в изминалите 5 кръга от шампионата.

Гостите заемат едва 14-ата позиция във временното класиране, като зоната на изпадащите е вече само на 6 точки от тях.

Ювентус остава втори в класирането, но вече на 13 точки от лидера Интер, 5 кръга преди финала на кампанията.