ЦСКА 1948 би пловдивското Локо, ще играе в първата шестица

"Червените" се настаниха на петото място в крайното класиране на efbet Лига, като изхвърли Черно море от елитната „шестица”

Публикувана: 26 Април, 2021 20:15
4 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1398
Кадър: Diema sport

Новакът в efbet Лига – ЦСКА 1948, постигна това, от което се нуждаеше, след като в последния кръг от редовния сезон на efbet Лига тимът победи с минималното 1:0 гостуващия Локомотив Пловдив. По този начин столичният тим си осигури класиране в Топ 6 и ще играе плейофи срещу най-добрите отбори от нашия шампионат, като трябваше задължително да победят Локомотив Пд. „Смърфовете” пък нямаха поражение в 11 поредни мачове в шампионата, но ЦСКА 1948 съумя да съкруши хората на Александър Тунчев.

Така ЦСКА 1948 се настани на петото място в крайното класиране на efbet Лига, като изхвърли Черно море от елитната „шестица”. Локомотив Пловдив, от своя страна, остава на второто място с 52 точки, на девет зад лидера Лудогорец (61), който е и с мач пасив, но вече е само на две пред третия ЦСКА.

Иначе, големият герой на „Васил Левски” се казваше Ивайло Чочев, след като националът на България се разписа с глава в 55-ата минута и направи разликата между двата отбора в центъра на София.

В осмата минута дойде първият по-голям шанс за гол в срещата, а той бе на сметката за домакините. Георги Русев отправи опасен удар към вратата на Локомотив Пловдив след пробив отдясно на Ангел Бастунов. Той потърси Дамянов, който прескочи топката, а ударът на Русев с десния крак бе блокиран от Пиргов.

След четвърт час игра бранителят на "смърфовете" Дейвид Малембана получи контузия при единоборство за топката на терена с противников състезател. Защитникът не успя да продължи срещата и Александър Тунчев пусна на негово място Кристиан Гомис. Столичани реализираха попадение срещу Локо Пловдив чрез Ивайло Чочев в 24-ата минута, но голът не бе зачетен. Георги Русев достави от пряк свободен удар центриране към халфа Чочев и на повторенията си пролича, че част от рамото на полузащитника е зад отбраната на пловдивчани.

Три по-късно гостите стигнаха до добра възможност след статично положение. Умарбаев достави центриране от фаул към наказателното поле на ЦСКА 1948. Първо резервата Кристиан Гомис не отигра добре, а след него и Динис Алмейда не се ориентира, за да отправи удар посока вратата на Наумов.

След 32 пък Момчил Цветанов проби отляво по нападението на Локо и центрира в наказателното поле на "червените" за Димитър Илиев, който трябваше да надскочи Ангел Лясков, за да стреля с глава. Това не бе трудно за футболист №1 на България за 2020-а година, но Димитър Пиргов се притече на помощ на левия бранител в своя отбор и попречи на Илиев да нанесе по-солиден удар. Гостите продължиха с натиска си, а Алмейда свали с глава за Димитър Илиев в наказателното поле. Той бе с гръб към вратата и подаде успоредно за Карагарен, който шутира, но Димитър Пиргов с блестящ шпагат спря пътя на топката към вратата на Даниел Наумов, след което вратарят дори я улови.

До края на полувремето до опасности пред двете врати не се стигна и логично двата отбора се прибраха на паузата при нулево равенство.

Пет след подновяването на играта пък Гостите от Пловдив заучено отиграха ъглов удар, а топката бе върната назад към Бирсент Карагарен, Той шутира силно с десния крак, но топката премина встрани от гредата на Наумов.В 55-ата минута домакините откриха резултата чрез Ивайло Чочев. Георги Русев изпълни прекрасен корнер, а първо с топката се размина Симеон Петров. Чочев обаче притича зад него и с глава матира Пиргов - 1:0.

Четвърт час преди края Симеон Петров влезе в контакт с Димитър Илиев в наказателното поле. Бранителят на ЦСКА 1948 игра първо с топката, но и бе задържал футболиста на Локо, който се свлече и реферът Иванов посочи бялата точка. Капитанът на Локо Пловдив реши да стреля по земя в долния ляв ъгъл на Наумов, но топката се отби в левия страничен стълб на българския вратар и отиде встрани.

Седем преди края Бирсент Карагарен намери прекрасно Парвиз Умарбаев на границата на наказателното поле на ЦСКА 1948. Таджикистанецът стреля силно с левия крак, но топката излетя далеч от вратата на "червените". В последната минута от редовното време Бирсент Карагарен пласира превъзходно центриране в наказателното поле на домакините отдясно за Георги Минчев. Нападателят на Локо Пловдив стреля с глава, но Даниел Наумов направи зрелищно спасяване с една ръка.