Арсенал успя да се справи с Нюкасъл

"Артилеристите" победиха с 2:0

Публикувана: 2 Май, 2021 18:31
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 867

Арсенал победи с 2:0 Нюкасъл като гост в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Головете за лондончани отбелязаха Мохамед Елнени през първата част и Пиер-Емерик Обамеянг второто полувреме. Този успех бе отлична реакция от възпитаниците на Микел Артета, които през седмицата отстъпиха с 1:2 на Виляреал в първи полуфинал от Лига Европа.

Домакините продължават битката за оцеляване, тъй като заемат 17-ото място с 36 точки.

Още в шестата минута Арсенал откри. Бейерин спринтира по десния фланг и центрира към центъра на наказателното, където топката се размина с няколко играчи, попадна у Елнени, който с безпощаден шут препарира Дубравка за 0:1.

Две минути по-късно Мат Ричи пусна прострелно центриране от лявото крило, но Матю Раян се намеси блестящо и улови. В 14-ата минута Мартинели проби по фамозен начин отляво и намери на първа греда Обамеянг, но изстрелът на габонеца профуча на сантиметри от лявата греда. 5 минути след това Мат Ричи напредна по фланга, подаде хитро назад към зоната пред пеналтерията, където Сен-Максимен отправи изключително техничен удар, но Раян блесна с изумително спасяване.

В 28-ата минута Гранит Джака пробва късмета си с изстрел с левия крак, ала Дубравка показа класа и изби. Мартин Йодегор изпълни пряк свободен удар в 43-ата минута, но той срещна стената. В последните секунди на първата част Калъм Уилсън имаше отлична възможност да изравни от ъглов удар, но изстрелът му с глава мина над напречната греда.

В 63-ата минута Габриел Магаляеш засече с глава от корнер, но мерникът му изневери и коженото кълбо прелетя над очертанията. 3 минути по-късно Йодегор видя свободния Мартинели на фланга, той продължи с фирмено центриране към малкото наказателно поле, където Обамеянг се отскубна от опеката си и покачи на 0:2 с хладнокръвно докосване.

В последната минута на редовното време резервата Фабиан Шер бе изгонен с директен червен картон заради ужасно влизане в ахилеса на Мартинели.