8 Юни, 2021 14:18 1 532 2

• ига швьонтек-
  • ролан гарос

Миналогодишната шампионка на Ролан Гарос с още една крачка към защита на титлата - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Ига Швьонтек продължи серията си от спечелени сетове на Откритото първенство на Франция до 22 поредни, след като надигра украинката Марта Костюк с 6:3, 6:4 в мач от 1/8-финалите при дамите. Така полякинята, поставена под №8 в схемата, си осигури среща с гъркинята Мария Сакари в следващата фаза.

Швьонтек е само на още 3 успеха от защита на титлата в Париж, което не се е случвало от 2007 насам. Тогава Жюстин Енен дублира трофея си.

20-годишната състезателка и Костюк изиграха единствения мач без публика в понеделник, тъй като той съвпадна с вечерния час 21:00 във френската столица. 18-годишната украинка, която също премина през първите три кръга без загубен сет, дръпна с ранен пробив за 2:1, но шампионката моментално взе подаването ѝ. Швьонтек проби отново в осмия гейм след бекхенд в аут на Костюк и затвори частта на свое подаване.

Двете отново си размениха по един светкавичен брейк в началото на втория сет, ала Ига заслужи отново подаването на Марта в седмия гейм. Полякинята получи първия си мачбол при 5:3, но го пропиля, а Костюк поведе с 30:0 в десетия гейм. Швьонтек обаче спечели следващите четири точкии сложи точка на спорта при 6:4.