• демирал-
  • автогол

"Адзурите" спечелиха с 3:0, но можеха да отбележат и повече попадения

Силна Италия започна Евро 2020 с разгром над Турция - 1

Отборите на Турция и Италия завършиха при резултат 0:3 на "Олимпико" в Рим в първия мач от Евро 2020. Мерих Демирал си отбеляза автогол в 53-ата минута, а Чиро Имобиле беше точен в 66-ата. Лоренцо Инсиние се разписа в 79-ата минута.

Още в 3-ата минута Имобиле опита удар от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. След това "адзурите" поеха инициативата, но не успяха да застрашат противниковата врата. Така се стигна до 17-ата минута, когато те поискаха дузпа за игра с ръка на съперников играч, но такава не беше отсъдена. Секунди по-късно Инсиние отправи изстрел, който профуча покрай вратата. В 20-ата Бонучи стреля отдалече, но го направи много неточно. Минута по-късно удар на Имобиле беше блокиран от Чалар Союнджу, а съдията отново не обърна внимание на претенциите на домакините за дузпа. В 22-ата оставеният непокрит при корнер Киелини стреля с глава, а Уурджан Чакър с мъка изби топката за нов ъглов удар.

В 29-ата минута Николо Барела пробва шут, който не намери целта. В 33-ата Имобиле засече центриране на Берарди, но ударът му с глава завърши в аут. В 37-ата техничен удар на Инсиние завърши в ръцете на Чакър. В 39-ата Берарди също отправи изстрел, който мина покрай вратата. В 43-ата Имобиле не успя да преодолее противниковия страж с удар по земя. Минута по-късно Йълмаз се опита да си изпроси дузпа срещу Киелини, но го направи безуспешно. В 45-ата Мехмет Зеки Челик спря с ръка центриране на Леонардо Спинацола, но съдията и VAR отказаха да отсъдят дузпа.

В 52-ата минута турците организираха контраатака, но Спинацола блокира удара на резервата Дженгиз Юндер и Джанлуиджи Донарума улови топката. При следващата атака на “адзурите” Берарди опита пас, но топката рикошира в тялото на Демирал и попадна в собствената му мрежа за първия гол на Евро 2020. Малко след това Спинацола отправи удар, който беше отразен от Чакър, а последвалата задна ножица на Имобиле се оказа неточна.

В 58-ата минута Мануел Локатели стреля опасно, а вратарят изби топката в корнер. В 66-ата Спинацола опита воле, което беше отразено от Чакър, но топката отиде при Имобиле, който най-после се разписа в днешния мач за 2:0 в полза на своя тим.

В 79-ата турският вратар сбърка със свой пас и топката се озова при Берарди, а след три бързи подавания тя стигна до Инсиние, който я завъртя с техничен удар, за да може Италия да поведе с 3:0.