Димитър Кузманов, който дебютира в надпреварата, отстъпи пред румънеца Мариус Копил

Публикувана: 22 Юни, 2021 17:39
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1261
Оценка 5 от 2 гласа.

Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън.

Кузманов, който дебютира в надпреварата, отстъпи пред румънеца Мариус Копил с 6:4, 3:6 за 68 минути.

Румънецът направи пробив в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Кузманов загуби подаването си още два пъти, а Копил затвори срещата в деветия гейм с третия си мачбол.

30-годишният Копил, 221-и в класацията на ATP, участва в основната схема на Уимбълдън в предишните четири издания на турнира, но никога не е преминавал първия кръг.

193-сантиметровият румънец, който е достигал до 56-ото място в света, има вече два успеха в два мача срещу пловдивчанина.