Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели още един медал в Беларус

• ансамбъл по художествена гимнастика-
  • минск-
  • световна чалъндж купа-
  • три обръча и два чифта бухалки

Момичетата на Весела Димитрова приключват надпреварата с общо три отличия, след като по-рано днес взеха златото във  финала на пет топки, а вчера станаха втори в многобоя

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели още един медал в Беларус - 1
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Фейсбук страница

Ансамбълът на България спечели сребърен медал във финала на три обръча и два чифта бухалки на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус).

Така момичетата на Весела Димитрова приключват надпреварата с общо три отличия, след като по-рано днес взеха златото във финала на пет топки, а вчера станаха втори в многобоя.

За композицията си с обръчи и бухалки Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова бяха оценени с 45.450 точки.

Българският щаб подаде контестация, която обаче беше отхвърлена.

Шампион на този уред стана Израел с 45.500 точки, а на трето място е Узбекистан с 43.700 точки.

Това е последно състезание за българския ансамбъл преди олимпийските игри в Токио 2020.

В класирането следват Израел с 47.000 точки, Беларус с 46.500 точки и Узбекистан с 46.550 точки.

Татяна Воложанина завърши осма на финалите на топка и на лента.

На топка българката остана осма с оценка от 23.750 точки. Тя допусна грешка на лента (изпускане извън терена) и със 17.300 точки също завърши на осмо място.

На обръч шампионка е Алина Харнаско с 27.700 точки, пред Анастасия Салос с 27.400 точки и Лала Крамаренко (Русия) с 26.650 точки.

На топка златото взе Алина Харнаско (Беларус) с 28.600 точки. Втора се нареди Лала Крамаренко (Русия) с 27.100, а трета е Анастасия Салос (Беларус) с 26.250 точки.

На бухалки първа отново е Алина Харнаско с 27.500 точки, пред Лала Крамаренко (Русия) с 26.800 и Никол Зеликман (Израел) с 26.150 точки.

На лента спечели Лала Крамаренко с 24.500 точки, следвана от Анастасия Салос с 23.550 и Кристина Погранична (Украйна) с 22.250 точки.

На турнира в Минск участваха 20 индивидуални гимнастички и 4 ансамбъла.