Втората ракета на България по тенис с рекордно класиране в световната ранглиста

• ранглиста-
  • победа-
  • копеянс

Димитър Кузманов ще влезе в топ 240

Втората ракета на България по тенис с рекордно класиране в световната ранглиста - 1

Димитър Кузманов се класира за втория кръг от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Тампере (Финландия) с награден фонд 44820 евро. Втората ни ракета победи поставения под номер 6 белгиец Кимер Копеянс с 1:6, 6:3, 7:6(6) за 2:22 часа. Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста и 730 евро, а във втория кръг ще играе срещу победителя от мача между Гонсало Оливейра (Португалия) и Манюел Гинар (Франция).

След този успех българинът си гарантира рекордно класиране в световната ранглиста. Той ще влезе в топ 230 на света и с това си осигури участие в квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Кузманов загуби първия сет, но направи два пробива във втория и изравни резултата. В третата част се стигна до тайбрек, в който пловдивчанинът спечели двубоя при втория си мачбол.