• българия-
  • евроволей 2021

Лоша новина за волейболните ни национали - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Мъжкият национален отбор на Чехия измести България от третото място в група В на Европейското първенство. Волейболистите на Иржи Новак надиграха Черна гора с 3:0 (30:28, 25:23, 25:10) във втория двубой за деня в Острава.

Така родните национали вече са четвърти в групата си с 5 точки (2 победи, 2 загуби), чехите са със 7 точки (2 победи, 2 загуби).

Този развой задължава "лъвовете" да преследват задължителен успех срещу Беларус в петък (9 септември), от 17:00 ч. Залогът е излизане от груповата фаза и класиране на 1/8-финали на надпреварата.

Най-резултатен за чешкия тим бе Лукас Вашина със 17 точки (2 аса, 2 блокади). Ян Хадрава завърши с 15 точки (3 аса), толкова реализира и Ян Галабов (3 аса, 1 блокада). За съперника Милош Чулафич се отчете с 14 точки (1 блокада), Воин Чачич и Марко Вукашинович се разписаха с по 10 точки.