Борусия Дортмунд взе три точки след луд мач с Байер Леверкузен

• борусия дортмунд-
  • байер леверкузен-
  • бундеслига-
  • 4:3

Продължава тенденцията от началото на сезона в Бундеслигата да се бележат много голове

Борусия Дортмунд взе три точки след луд мач с Байер Леверкузен - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Борусия (Дортмунд) победи с 4:3 като гост Байер Леверкузен в спиращ дъха мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" на три пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка "жълто-черните" успяха да направят пълен обрат.

Тимът на Марко Розе събра 9 точки, докато Байер е със 7 пункта.

В 9-ата минута "аспирините" поведоха. Флориан Виртц получи отличен пас от Паулиньо и прати топката във вратата.

В 37-ата минута Борусия стигна до изравнителен гол. Ерлинг Халанд засече с глава центриране на Тома Мюние и възстанови паритета. Малко след това попадeние на гостите бе отменено заради нарушение в атака на Джуд Белингам.

В продължението на първата част Виртц асистира на Патрик Шик за 2:1.

Четири минути след подновяването на играта Халанд намери Юлиан Брандт в наказателното поле. Халфът с хубав удар успя да преодолее Лукаш Храдецки за 2:2.

В 55-ата минута "аспирините" си върнаха преднината. Защитата в "жълто-черно" не успя да изчисти добре топката след центриране от корнер. Кълбото попадна в Муса Диаби, който опита удар от движение. Френският национал обаче не успя да засече добре топката. Кълбото остана в него и този път с прецизен шут в левия ъгъл вкара за 3:2.

В 71-ата минута с превъзходно изпълнение от пряк свободен удар Рафаел Герейро възстанови равенството.

Четири минути след това Дортмунд направи пълен обрат. Одийон Косуну удари Марко Ройс в наказателното поле. Даниел Зиберт посочи бялата точка след намесата на ВАР. Зад топката застана Халанд, който не сбърка за 3:4.

В останалите двубои от Бундеслигата, стартирали в 16:30 часа българско време, Волфсбург спечели гостуването си на Гройтер Фюрт с 2:0, Майнц 05 стори абсолютно същото при гостуването си на Хофенхайм, Фрайбург и Кьолн си спретнаха реми - 1:1, а пък Унион Берлин и Аугсбург взеха пример от тях, само че с нулеви реми.