• ботев-
  • черноморец-
  • "акулите"
Ботев (ПД) погълна "акулите" в Бургас - 1

Уникален гол на бразилеца Вандер Виейра и попадение на Иван Цветков донесоха победата на Ботев с 2:1 над Черноморец в първия мач от 18-ия кръг на "News7 футболно първенство". За домакините точен бе Милчо Ангелов в края на мача.

15 минути след начало на втората част Ботев избухна с гол-шедьовър на Вандер Виейра. Бразилецът изстреля топовен снаряд от над 20 метра, който порази напречната греда и влетя в мрежата - 1:0.

Попадението принуди бургазлии да атакуват, оголиха се в отбрана и в 66-ата минута капитанът на „канарчетата" Иван Цветков удвои резултата. Опитният нападател бе изведен между защитата на „акулите" и технично копна над стража Георгиев за 2:0.

В 82-ата минута стражът на пловдивчани Адам Стаховяк спаси чист гол след удар с глава на Преслав Йорданов, който бе оставен непокрит в пеналтерията.

Две минути преди края "акулите" върнаха едно попадение. Младокът Милчо Ангелов опъна мрежата на Стаховяк с удар от дистанция.

С този успех Ботев събра 35 точки и се изкачи на трето място във временното класиране на "А" група. Черноморец инкасира четвърта поредна загуба и вече е седми.