• аталанта-
  • ювентус-
  • 1:0-
  • серия а

Бергамаските записаха първи успех като гост на този съперник от 1989 година насам

Ювентус продължава да лъкатуши - Аталанта си тръгна с три точки от Toрино - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Ювентус от 14-ия кръг на Серия А. Дуван Сапата отбеляза единственото попадение в 28-ата минута. Така бергамаските записаха първи успех като гост на този съперник от 1989 година насам. Освен това те за първи в своята история печелят два поредни мача срещу "бианконерите".

Мачът започна при спокойно темпо. В 16-ата минута след грешка в домакинската защита Ремо Фройлер пробва далечен удар, който се оказа разочароващ. Малко след това Дибала нахлу в противниковото наказателно поле и стреля, но право в ръцете на Хуан Мусо.

В 19-ата минута Мората опита воле, с което не затрудни вратаря. Секунди по-късно Федерико Киеза беше изведен с чудесен пас, но Рафаел Толой успя да го настигне и го неутрализира.

В 28-ата минута Сапата получи пас от Берат Джимсити, след което проби в наказателното поле и със страхотен шут даде аванс на бергамаските.

В 34-ата минута удар по земя на Дибала се оказа далеч от целта.

На почивката Алегри пусна в игра Федерико Бернардески на мястото на контузилия се Киеза.

В 60-ата минута Леонардо Бонучи изведе Уестън Маккени, но Джимсити успя да избие топката, а Мусо я изчисти. Секунди по-късно Дибала все пак стреля, но прати топката над вратата. След тази ситуация се наложи Мойс Кийн да замени Маккени, който получи травма.

В 65-ата минута Адриен Рабио отправи опасен шут по земя, който беше избит от Мусо в корнер.

В 71-ата Бонучи стреля с глава след фал, но не намери целта. В 74-ата минута гостите поискаха дузпа за фал на Хуан Куадрадо срещу Марио Пашалич, но вместо това реферът отсъди корнер.

В добавеното време домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Йоаким Меле, но такава не последва. Малко преди края напречната греда спря удар на Дибала от фал и така резултатът остана непроменен.