Атлетико Мадрид най-после постигна изразителна победа

• атлетико мадрид-
  • кадис-
  • 4:1-
  • ла лига

Въпреки резултата - 4:1, "дюшекчиите" през първото трудно намираха път към вратата на Кадис

Атлетико Мадрид най-после постигна изразителна победа - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Атлетико Мадрид спечели с 4:1 гостуването си на Кадис и се доближи на точка до лидера Реал Мадрид. "Дюшекчиите" не успяха да пречупят домакините през първата част, но се развихриха след почивката.

Тома Льомар откри резултата в 56-ата минута. Антоан Гризман и Анхел Кореа се разписаха, за да направят резултата 0:3.

Груба грешка на Ян Облак доведе до попадение за домакините четири минути преди края. Гостите обаче веднага отговориха и резервата Матеус Куня отбеляза още едно попадение за тима на Диего Симеоне.

Атлетико се изкачи на второ място и е само на точка от Реал, който играе по-късно днес срещу Севиля. Кадис е на точка над зоната на изпадащите.

По-рано днес Бетис победи Леванте с 3:1 у дома, а Еспаньол стори същото срещу Реал Сосиедад - само че с 1:0.