• хокей

„Студентите“ триумфираха над ЦСКА в най-интригуващия двубой до момента в кампанията

НСА взе титлата в редовния сезон - 1
Снимка: Circle Media

НСА спечели титлата в редовния сезон в националния шампионат по хокей на лед, след като вчера победи с 6:5 ЦСКА. Тази победа гарантира първото място на НСА преди началото на плейофите, които стартират през януари 2022 година.

НСА взе първата третина на мача с 4:2, във втората ЦСКА върна един гол, а в третата двата отбора си размениха по две попадения.

За НСА голове отбелязаха Реймънд Младенов, Александър Гацев, Емил Залеев, Мартин Николов и Димитър Илиев, а шестото попадение стана факт след автогол на вратаря на ЦСКА Иван Стойнов. Стойнов отново направи силен мач с 45 отразени удара (88,24% успеваемост).

За ЦСКА с по два гола се отличиха Никълъс Ланг и Ангел Джоров, а капитанът Иван Ходулов се разписа веднъж.

Получи се завързан мач и проявихме дисциплина и характер до самия край. Най-тежко беше в последните минути заради многото наказания. Преди началото на сезона си мечтаехме за тези резултати, но беше трудно да вярваме, че ще завършим редовния сезон като шампиони“, заяви след мача капитанът на НСА Светлин Стоев.

Мачът беше много интересен, с бързи размени на голове. Не успяхме да си реализираме положенията, това беше много важно. Натовариха се повече първите ни две нападателни двойки, тъй като в решителните минути беше много оспорвано. Поздравявам НСА за първото място в редовния сезон, напълно заслужено“, допълни треньорът на ЦСКА Кирил Ходулов.