16 Декември, 2021 21:00 2 273 1

• автомобили

Участие взеха над 170 състезатели

Автомобилната федерация награди победителите в офроуд шампионатите за 2021 на церемония във Велинград - 1
Снимка: Сребрина Гаджева

Автомобилната федерация на България награди победителите в офроуд шампионатите за 2021 в тържествена церемония във Велинград.

Домакин бе най-големия офроуд клуб в страната - този на Велинград. Участваха общо 173 състезатели от България, Румъния, Италия, Турция, Гърция и Казахстан, които направиха Националните офроуд шампионати през годината интересни, а сезона - успешен.

През годината победителите се бориха в три категории и 9 класа. Общо шест лицензирани клуба от България развиваха офроуд дисциплината у нас, като най-много състезатели участваха в „Мотор Спорт Самоков".

Голям успех за родните състезатели бе завоюването на шампионска титла в Източноевропейския шампионат от екипажа на Владислав Велков и Илиян Георгиев.

В проекта за календар за 2022 се очакват шест състезания, а новото ще бъде иновативната разработка на тракинг системата RaceTraking, която чрез сателитно позициониране ще предупреждава състезателите за евентуален инцидент или катастрофа.

Автор: Сребрина Гаджева