• барселона-
  • гранада-
  • ла лига-
  • 1:1

Футболистите на Шави Ернандес отново не спечелиха срещу непретенциозен отбор през този сезон

Нова година - стара Барселона - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Барселона допусна нова грешка стъпка в Ла Лига. Каталунците стигнаха само до точка при гостуването си на Гранада в мач от 20-ия кръг. Срещата на „Нуево лос Карменес” завърши 1:1. Люк де Йонг откри резултата в 57-ата минута, а в 90-ата минута Антонио Пуертас изравни. Блаугранас завърши мача с човек по-малко, след като Гави беше изгонен десет минути преди края.

Гостите имаха няколко добри възможности за отбелязване на гол, но Де Йонг, Дембеле и Ез Абде пропуснаха. Попадението на нидерландския нападател през първото полувреме беше отменен заради засада, а в допълнителното време Анхел Монторо не успя да накаже грешка на Тер Щеген.

Така Барса събра 32 точки и остава на шесто място във временното класиране, докато Гранада е 12-и с 24 точки.

По-рано днес Леванте завоюва първата си победа през сезона, надделявайки над Майорка с 2:0 у дома. В другия мач от испанската Ла Лига Реал Сосиедад спечели домакинството си на Селта с 1:0.

По-късно тази вечер, от 22:00 българско време започва дербито на кръга - Реал Мадрид срещу Валенсия на "Сантиаго Бернабеу".