Дортмунд и Байерн (М) загряха за финала с реми

• дортмунд-
  • байерн-
  • бундеслигата
Дортмунд и Байерн (М) загряха за финала с реми - 1

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в дербито от 32-ия кръг на Бундеслигата, противопоставящо двата финалиста в тазгодишното издание на Шампионската лига.

На стадион "Сигнал Идуна Парк" пред 80 645 зрители домакините откриха резултата след 10-ина минути игра след красиво попадение на Гроскройц от въздуха, за което асистира Блашчиковски с центриране.

Баварците обаче отвърнаха не след дълго, след като Марио Гомес отбеляза в 23-ата минута с глава за 1:1 на полувремето.

Напрежението взе връх през втората част, след като първо Левандовски изпусна пресилена дузпа за Дортмунд, отсъдена за спорно нарушение срещу самия него, а след това Рафиня от Байерн бе изгонен.

Нови голове обаче не паднаха и така срещата между двата германски гранда завърши при същия резултат, както и сблъсъка в Мюнхен през есента. Дербито бе по-скоро със "загряващ" характер, тъй като баварците вече си осигуриха шампионската титла, а дортмундци - второто място.

На 25 май Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) се изправят в мача на мачовете - финала на Шампионската лига, който ще се играе на стадион "Уембли" в Англия.