• контролна среща

„Петлите” все пак спечелиха проверката

Кот д'Ивоар изпоти Франция - 1
Снимка: Reuters/АРХИВ

Франция победи Кот д`Ивоар с 2:1 в контролна среща. Проверката се игра на „Стад Велодром” в Марсилия.

Никола Пепе откри резултата в 19-ата минута, а четири по-късно Оливие Жиру изравни. В продължението на мача Аурелиен Чуамени донесе успеха на „петлите”.

Срещата започна с домакински натиск, но първи удариха французите. В 19-ата минута Никола Пепе направи страхотен индивидуален пробив отдясно, навлезе в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 0:1.

Само четири минути по-късно „петлите” изравниха. Оливие Жиру засече с глава центриране на Тео Ернандес отляво и вкара за 1:1.

Малко след половин час игра домакините можеше да поведат. Тогава Антоан Гризман с прецизно изпълнение на пряк свободен удар намери Кристофър Нкунку, но нападателят стреля опасно покрай вратата с глава.

Пет минути след почивката Юго Лорис спаси коварен удар на Гислен Конан. В 57-ата минута вратарят на „петлите” отрази и шут на Серж Орие.

Малко след това Али Сангаре се справи с удар на Гризман, който засече подаване отдясно. Три минути преди края на срещата вратарят на Кот д`Ивоар отрази удар с глава на Жиру.

В третата минута на добавеното време Аурелиен Чуамени донесе успеха на домакините. Халфът се разписа с глава след подаване на Матео Гендузи.