• славия-
  • "а" група

Нелеп автогол в 74-ата минута коства трофея на столичани

Левски си го вкара сам и изпусна титлата - 1

Отборът на Левски допусна кошмарен провал, който коства на "сините" шампионската титла в "А" група.

Това стана факт след драматичен развой на събитията в родния шампионат, след като в последния кръг временният лидер завърши наравно 1:1 със Славия, а настоящият шампион и преследвач Лудогорец би с лекота при гостуването си на изпадналия Монтана с 3:0.

Най-смешното е, че тимът на Николай Митов си го вкара сам, тъй като изравнителното попадение бе след автогол на бранител на столичани.

В 33-ата минута Базил де Карвальо зарадва "синята" агитка, откривайки резултата, озовал се сам срещу Георги Петков.

До края на полувремето домакините удариха още веднъж гредата чрез Илиян Йорданов, но нови голове не паднаха и на почивката резултата се запази 1:0.

През втората част Вили Вуцов направи офанзивни смени, пускайки в игра Радослав Василев и японеца Матсуй, с което "белите" станаха малко по-опасни за съперника.

Митов пък от своя страна извади Де Карвальо и Гаджев, пускайки на тяхно място Жоао Силва и приключващия кариерата си Христо Йовов.

В 74-ата минута стадион "Георги Аспарухов" бе смълчан. Славия изравни резултата чрез нелеп автогол на Димитър Везалов.

В оставащите минути Левски се вдигна, но в крайна сметка "сините" нямаха нито времето, нито мотивацията да спечелят срещата и титлата остана мираж за поредна година.