• андора-
  • кирилов-
  • неделев
Младите "лъвове" отново разбиха Андора - 1
Младежкият национален отбор България до 21 г. записа нова класическа победа над в квалификация за Европейското първенство през 2015 година. Този път момчетата на Михаил Мадански стигнаха до 3:0 като гост на малката държава. Тодор Неделев се отчете с два гола, а един добави Радослав Кирилов.

Футболистите на България взеха инициативата от първата минута и създадоха няколко чисти положения. Асен Георгиев, Ивайло Чочев, Живко Петков и Неделев обаче пропуснаха да открият. Все пак в последните секунди на първата част Бусенин фаулира Радослав Кирилов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Халфът на “Ботев” (Пловдив) Тодор Неделев реализира хладнокръвно – 1:0.

През второто полувреме играта на нашите момчета продължи на високо ниво, което доведе и до втори гол, който бе дело на Кирилов в 52-ата минута. След този гол “лъвчетата” се успокоиха и намалиха темпото. Въпреки това обаче те стигнаха и до трети гол, който падна 15 минути преди последния съдийски сигнал и бе дело на Тодор Неделев.

Така след първите две срещи България излезе начело в група 2 с 6 точки, следвана от Русия с 3, но и мач по-малко. Дания, Естония и Словения все още не са играли нито един мач.