ПСВ Айндховен победи Аякс в луд мач с осем гола

• нидерландия

ПСВ спечели за втора поредна година Суперкупата на Нидерландия

ПСВ Айндховен победи Аякс в луд мач с осем гола - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

ПСВ Айндховен победи с 5:3 Аякс и спечели за втора поредна година Суперкупата на Нидерландия, кръстена на легендата на световния футбол Йохан Кройф.

В Амстердам "филипсите" стигнаха до зрелищния успех след хеттрик на халфа Гуус Тил, а другите две попадения бяха дело на Коди Гакпо и тийнейджъра Шави Симонс. Головият спектакъл на "Йохан Кройф Арена" бе открит от новото попълнение Стивън Бергвайн, който в 15-ата минута даде аванс на Аякс. До почивката обаче ПСВ успя да обърне с попадения на Тил в 32-рата и 45-ата минута, като и за двете асистенциите бяха на Гакпо.

В 54-тата минута Антони изравни за Аякс за 2:2, но само в рамките на четири минути гостите направиха решителна крачка към победата. В 65-ата минута Гакпо ознаменува добрата си игра с гол, а малко след това Тил оформи хеттрика си.

Головата канодада продължи три минути по-късно, когато Аякс вкара още един гол чрез ганаеца Мохамед Кудус, за да намали на 3:4. В добавеното време гостите от Айндховен стигнаха до пети гол чрез резервата Симонс, който оформи и крайния резултат. За ПСВ Айндховен това е 13-и триумф за Суперкупата, докато Аякс има 9 успеха и 10 загуби в 19 участия.