Илия Груев игра като титуляр при победа на Вердер Бремен в Бундеслигата

• вердер бремен-
  • шалке-
  • бундеслига

Шалке допуснаха девето поражение в 13 мача

Илия Груев-младши игра като титуляр при победата на Вердер Бремен с 2:1 срещу Шалке в мач от 13-ия кръг на германското първенство по футбол, след който отборът на българина се изкачва временно на седмото място.

Бремен е с 21 точки и една по-малко от РБ Лайпциг.

Илия Груев-младши бе в титулярния състав и напусна терена със смяна в 67-та минута, когато неговият отбор водеше с попадение на Никлас Фюлкруг след половин час игра. Марвин Дукш вкара още един гол в 76-ата минута, а Шалке намали в края чрез Доминик Дрекслер.

Гостите от Гелзенкирхен не стигнаха до повече попадения и допуснаха девето поражение в 13 мача. Те са последни с шест точки и пет по-малко от първия над чертата на изпадащите Щутгарт.