• катар-
  • световно първенство

Хендерсън, Кейн и Сака бяха точни за тима на Гарет Саутейт

Англия постигна класически успех над Сенегал - 1

Англия победи Сенегеал с 3:0 в осминафинална среща от Световното първенство по футбол в Катар. Така на четвъртфиналите англичаните ще се изправят срещу защитаващия титлата си тим на Франция.

Джордан Хендерсън и Хари Кейн се разписаха през първото полувреме, а в началото на втората част точен беше и Букайо Сака.

Африканците започнаха уверено и в 4-ата минута Булайе Диа се озова на добра позиция, но пропусна. В 23-ата играчите на Сенегал претендираха за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Джон Стоунс, но съдията Иван Бартон от Салвадор не отсъди такава. Малко след това Джордан Пикфорд спаси удар на Диа.

В 38-ата минута Англия откри резултата. Точен беше Джордан Хендерсън, който засече страхотно центриране на Джъд Белингам – 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Хари Кейн направи 2:0 с първото си попадение на шампионата. Той получи пас от Фил Фоудън и със силен удар не даде шанс на вратаря на Сенегал Едуар Менди.

В началото на второто полувреме селекционерът на африканците Алиу Сисе направи три смени и отборът започна нахъсано. Но в 57-ата минута англичаните вкараха трети гол и практически предрешиха крайния изход на мача. Букайо Сака се възползва от подаване отново на Фил Фоудън и от границата на малкото наказателно поле без проблеми преодоля Менди - 3:0.

След това треньорът на Англия Гарет Саутгейт направи пет смени, а в игра се появиха Ерик Дайър, Мейсън Маунт, Калвин Филипс, Маркъс Рашфорд и Джак Грийлиш, но темпото на игра в мача спадна и нов гол не падна.